Ароматизатори з лавандою – корисні властивості
Лаванда – не лише символ кохання, оспіваний в однойменній пісні, а й чудове джерело здоров'я. Красива пахуча яскраво-фіолетова рослина, яка в одну мить огортає своїм неперевершеним солодким ароматом, зустрічається у різних куточках світу: у Європі, США та Австралії. Пахучу лавандову траву дуже часто використовують як ароматичну добавку до рибних і м'ясних страв, соусів і салатів. Вона надає стравам вишуканого смаку та аромату. Лаванда знайшла своє застосування у кулінарії. Її екстрат давно і успішно застосовується у створенні парфумерних композицій, кремів, мильної продукції, декорі інтер'єрів та ароматерапії.
Застосування лаванди в ароматерапії
Лаванда вважається визнаною королевою ароматерапії. Її цінують через ефірну олію, хоча в ній присутні й інші корисні речовини: флавоноїди, кумарини, фітостероли, герніарин, урсолова кислота. Олія з лавандових квіточок широко застосовують у створенні різної аромапродукції: аромадифузорів, декоративних свічок та аромасаше. Їх можна використовувати абсолютно для будь-якої мети: для розслаблення, гарного сну, надання бадьорості і т. д.
Ароматизатори з запахом лаванди допомагають відновити сили, внутрішню енергію, збільшують продуктивність праці та розумову активність. Аромат лаванди допомагає створити відчуття спокою та умиротворення, прибирає негативну енергетику, відновлює свідомість та психічний стан.
Лаванду успішно використовують при стресах та підвищеній нервовій збудливості. Відновити внутрішній спокій допоможе аромалампа. Для цього необхідно до чаші аромалампи додати пару крапель ефірної олії лаванди, поставити свічку і запалити її на 10-15 хвилин. Аромат позбавить почуття тривоги, захистить від депресії та підвищить працездатність мозку.
Лавандова олія застосовують при мігрені і головних болях. Її можна нанести на скроневу ділянку, трохи помасажувати і біль з часом минає, але такий спосіб підійде не всім. Олія може викликати алергію на чутливій шкірі обличчя або почервоніння. Краще за все скористатися аромакулоном, який дуже зручний у використанні. В аромакулон наливають трохи ароматичного масла (1-2 краплі), вішають його на шию та носять протягом дня. З аромакулоном ви відчуєте легкість і на тривалий час забудете про головний біль.
Запах лаванди допомагає добре розслабитися, підвищує якість сну і рятує від безсоння. Достатньо покласти аромасаше під подушку і відразу ж ви перенесетеся в царство Морфея. Пакетики з пахучою травою можна використовувати не тільки для покращення сну, але і для надання приємного запаху предметам побуту та речам.
Лавандова олія чудово справляється ще з однією неприємною хворобою – ринітом (нежиттю). Позбутися нежиті, очистити свідомість та підняти настрій можна за допомогою теплої інгаляції. Цю процедуру проводять за допомогою електричного інгалятора. Якщо його немає, то можна скористатися «бабусиним» методом. Для цього необхідно в киплячу воду додати 5-6 крапель олії, дати воді трохи остудитися, накритися з головою і подихати 10-15 хвилин над теплою парою. Ваш нежить пройде за кілька днів!
Будьте завжди здорові! Створюйте навколо себе тільки сприятливу та комфортну атмосферу!